PRO NEJMENŠÍ

SNÍMACÍ ROVNÁTKA

 

I pro malé pacienty může být návštěva lékaře hrou

Najdete u nás dětský koutek plný hraček, kde si Vaše malé ratolesti mohou hrát, než je paní doktorka bude potřebovat. Své vědomosti si mohou procvičit na tabuli nebo se dívat na televizi v čekárně. Na křehký dětský svět ale myslíme i v ordinaci, nechceme, aby se Vaše dítko lékařů bálo. A za svou statečnost od nás dostanou samozřejmě malý dárek.

 

Nezapomínáme ani na Vás, na rodiče, tak můžete své dítko u doktorky podporovat nad šálkem čaje nebo kávy.

 

 

Co byste měli vědět

 

Pro velmi malé děti nejsou vhodná fixní rovnátka, ale pouze snímací. Některá slouží jako prevence některých anomálií, které mohou přetrvat i do dospělosti. Je tedy velmi důležité, aby stomatolog dbal jak na zdraví zubů Vašeho dítěte, tak i sledoval vývoj čelistí, a včas Vám doporučil ortodontického lékaře. V případě, že máte pochybnosti, neváhejte a navštivte specialistu sami, společně tak můžete předejít problémům, které půjdou ve vyšším věku obtížněji řešit.

Můžete se také více na ortodontické téma dozvědět na našich vzdělávacích přednáškách.

 

 

Jak vypadají naše rovnátka?

 

Naše rovnátka nejsou jen obyčejným snímacím aparátem, společně s Vašimi nejmenšími z nich uděláme originální výtvarné dílo.

 

Jak to funguje?

 

Rovnátka probarvujeme naším akvarelovým systémem a vkládáme do nich vlastní certifikované obrázky. Vaše dítko si tak může vybrat barvu, obrázek, ale i třeba flitry, které chce do svých rovnátek umístit. Kromě toho, že jsou funkční, jsou tedy i pěkná, a náš malý pacient pak na ně bude právem hrdý. Rovnátko si pak může uložit v krabičce jejíž barvu si sám vybere. Pokud bude chtít může se i těšit na překvapení, světélkující  krabičku a rovnátko ve tmě.V galerii pod textem najdete, jak mohou rovnátka i samotné obrázky vypadat.

 

 

Ortodontické obrázky

 

Rovnátka nejsou často pro nejmenší pacienty nic příjemným, ale přišli jsme na způsob, jak si je oblíbí.